OSB

OSB (Oriented Strand Board) – це продукт деревного походження – плоско спресована тришарова плита, яка виготовляється з прямокутної тріски методом гарячого пресування в умовах високого тиску та температури, з використанням у якості зв`язуючої речовини синтетичної смоли. Це перша плита  деревного походження, яка була розроблена спеціально для будівництва.

Історія OSB

За своєю суттю, орієнтовано-стружкові плити – це вафельні плити другого покоління. Основна відмінність OSB від вафельної плити полягає у розмірах стружки. Стружка орієнтовано-стружкових плит вужча і довша. Крім того, в шарі OSB вона розташовується паралельно одна  до  одної, але перпендикулярно до стружки в сусідніх шарах. Всього шарів три, так як і у вафельних плитах. Але, завдяки орієнтуванню стружки, OSB отримало унікальні властивості, які відкривають нові можливості використання.

Перша OSB плита була виготовлена у 1982 році в м. Альберті, Канада на заводі Едісон-OSB, що тоді належав компанії “Пелікан Соумілз Лімітед”. Нові деревні плити характеризувались такою ж міцністю і жорсткістю, як і хвойна фанера. Це дозволило заводу Едісон-OSB позиціонувати орієнтовано-стружкові плити на ринку, як аналог фанери і як матеріал вищого класу, ніж вафельні плити.

OSB Вафельна плита

OSB-vs.-Waferboard

OSB-vs.-Waferboard1

Процес виробництва OSB

Плита OSB на 90% складається з натуральної деревини. Вона виготовляється із спеціально відібраних соснових  колод, які були заготовлені, в основному, під час доглядових рубань лісів. Спершу з колод знімають кору, а потім подрібнюють на прямокутну плоску щепу довжиною 100 мм, товщиною 0,6 мм та різною шириною, в залежності від того, з якої частини колоди вона виготовлена. В OSB щепа у зовнішніх шарах розташовуються  паралельно до довжини плити, а у внутрішніх шарах – перпендикулярно до її довжини. Високі технічні параметри досягаються  завдяки збереженню волокнистості деревини, вирівнюванню плоскої щепи в шарах та зчепленню її довгої фракції. Завдяки розпиленню на стружку спеціального клею та  парафінової емульсії, досягається висока атмосферостійкість плити.

Наша плита не має виступів, тріщин та інших внутрішніх дефектів. Завдяки сучасній технології виробництва, вона має характеристики, які можна зрівняти з характеристиками фанери.

Плита OSB виробництва ТОВ “СВІСС КРОНО” відрізняється високою щільністю, стабільністю форми, відмінною атмосферостійкістю, хорошою звукоізоляцією, простотою в порізці та обробці.

Мікроструктура з`єднаної між собою щепи захищає краї плити від обламування при  використанні цвяхів, забезпечує таку ж високу жорсткість і міцність, як на вигин, так і на зрушення, що є надзвичайно важливим у каркасному будівництві.

Типи плити OSB

OSB 1 – універсальна плита, яка не витримує навантаження, використовується для внутрішніх робіт в сухих умовах;
OSB 2 – плита, яка  витримує навантаження, для використання в сухих умовах;
OSB 3 – плита, яка витримує навантаження, для використання в умовах помірної вологості, для внутрішніх та зовнішніх робіт;
OSB 4 – плита, яка витримує великі навантаження в умовах підвищеної вологості.

Використання

Існує три основних напрямки використання плити OSB:

Будівництво
- обшивка зовнішніх та внутрішніх стін, мансард;
- виготовлення чорнових підлог, підстав під килимове та лінолеумове покриття;
- виготовлення конструкцій знімної опалубки багаторазового використання;
- обшивка дахів;
- виготовлення стінових панелей;
- зведення тимчасових огорож і розбірних конструкцій;
- використання для декоративних цілей і обробки інтер’єрів тощо.

Меблева промисловість
- виготовлення щитових елементів корпусних меблів;
- виготовлення стінок шаф і тумб, висувних ящиків, полиць та ін.;
- виготовлення підставок для м’яких меблів тощо.

Виробництво тари та упаковки
- виготовлення транспортної тари, допоміжний засіб при формуванні упаковки;
- як замінник пиломатеріалів тощо.